EN

sztuka jako droga do rozumienia

22-24.10.2020 Bydgoszcz
klub MÓZG | ul. Parkowa 2

międzynarodowy festiwal
muzyki współczesnej
i sztuk wizualnych

16

th
mózg
festival
22.10Czwartek

Jakub Gliński

Jakub Gliński - malarz, performer i artysta audiowizualny. Twórca totalny i radykalny. Jego inspiracją i domeną działań jest destrukcja, rozkład i cywilizacyjne odpady. Radykalne działania performatywne Glińskiego pozostawiają często widzów w stanie głębokiego szoku. Malarstwo i instalacje, tworzone zwykle intuicyjnie i podświadomie, z wykorzystaniem obfitej w gest ekspresji abstrakcyjnej estetyce "trash and error”. Jest również twórcą projektów: SUPER AIDS, Galeria śmierć Frajerom, Jesus Is A Noise Commander, Jakub Gliński & PURGIST, KURF, Too Empty To Poo, BOOM FOR GABBA, Igenn Xew.

 _______________________ 

Karolina Głusiec & Marcin Dymiter

"AO music for small electronic objects, beat, tape and voice".
emiter - muzyka
Karolina głusiec - video
więcej

Wojciech Zamiara

Wojciech Zamiara studiował na Wydziale Grafiki PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku w latach 1981-1986; jest profesorem tytularnym. Jest twórcą sztuki wideo w Polsce. Realizuje instalacje przestrzenne i performance. Zajmuje się scenografią, grafiką wydawniczą i ekranową, animacją i wideo artem. Brał udział w kilkuset wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace prezentowane były w ważnych ośrodkach związanych ze sztuką współczesną m.in.: Berlin, Kassel, Kolonia, Sao Paulo, Tokio, Nowy Jork, Londyn czy Strasburg i w MOMA w Nowym Jorku. Od 1986 roku wraz z profesorem Witosławem Czerwonką upowszechniał nowe media w Akademii, prowadząc zajęcia z Podstaw Projektowania Plastycznego. Artysta niepokorny, zawsze idący pod prąd.

QUANTUM NOIZE

Mia Zabelka jest austriacką skrzypaczką, wokalistką i kompozytorką. Jest jedną z wiodących artystek w dziedzinie elektro-akustycznej sztuki performance. Rozwinęła swój wyjątkowy język wyrazu w sposób, który sama określa mianem "automatycznego grania”, polegającego na tym, że muzyka wyrasta z jej ciała i gestów i znajduje wyraz w jej elektrycznych skrzypcach i urządzeniach elektronicznych, obiektach zewnętrznych, wokalu i/lub skrzypcach akustycznych. Korzystając z tego zestawu, artystka otrzymuje możliwość poszerzenia zakresu brzmienia tak mocno, że skrzypce stają się interfejsem, elektronicznym generatorem dźwięków i maszyną dźwiękową. Do tej pory współpracowała z artystami takimi jak Elliott Sharp, Dälek, Phill Niblock, Pauline Oliveros, Robin Rimbaud, Electric Indigo, John Russell, Maggie Nicols i Lydia Lunch. Grała i występowała na wielu festiwalach w Europie, Ameryce i Azji. Wydała wiele płyt CD, winylowych i wideo. Jest laureatką wysoce poważanych nagród (trzykrotna laureatka the Prix Ars Electronica) i odznaczeń. Była uczestniczką międzynarodowego programu artystycznego w Berlinie organizowanego przez DAAD’s (Deutscher Akademischer Austauschdienst) oraz programu wymiany organizowanego przez the Fulbright Commission w Nowym Jorku. W 2018 roku Mia Zabelka otrzymałą nagrodę Akademia Music Award za swoją kompozycję pt. "For Pauline Oliveros”, wykonaną na zamówienie Steirischer Herbst/ Musikprotokoll i Austriackiego Forum Kultury w Nowym Jorku. Zabelka jest także dyrektorem artystycznym Phonofemme Festival w Wiedniu i Klanghaus Untergreith w regionie południowej Styrii.
więcej

Karolina Głusiec

Karolina Głusiec to urodzona w Lublinie w 1986 roku artystka wizualna. Pracuje w zakresie filmu animowanego, z dużym uwzględnieniem muzyki, pamięci, sposobów widzenia. Autorka teledysków niezależnych twórców muzycznych z całego świata. Wykładowca w dziedzinie filmu animowanego oraz rysunku i sposobów widzenia, patrzenia, postrzegania. Obecnie pracuje nad propozycją doktoratu w tej ostatniej dziedzinie. Zwyciężczyni m.in festiwalu Ann Arbor, Vienna Independent Shorts Festival za film "Velocity” który oprócz nagród w licznych konkursach został pokazany na najważniejszych festiwalach filmowych w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. "Velocity” otrzymał w 2012 roku Jerwood Drawing Prize - najważniejszą i najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie rysunku w Wielkiej Brytanii. Jako twórca animacji / identyfikacji wizualnej i grafiki oraz wykładowca pracowała m.in dla: "The Guardian”, Azedine Alaia, Stara Rzeka, JAAA!, Royal College of Art, MÓZG Foundation, Dom Słów, California Institute of the Arts, University of Arts London, Magdalen College Oxford, Kettle’s Yard Cambridge, TURF’s Projects Gallery, London Sinfonietta, King’s Place London czy Latarnia Records. W ciągu ostatniej dekady czynnie i aktywnie wspierała lokalne inicjatywy artystyczne oraz niezależnych lokalnych twórców w dziedzinie edukacji poprzez sztukę oraz dostępności sztuki dla każdego chętnego, bez względu na jego stopień wykluczenia lub brak dostępnych środków, poprzez przeprowadzane, głównie własnymi środkami, wolontaryjne organizowanie i prowadzenie warsztatów w dziedzinie rysunku i filmu animowanego na terenie Londynu, Polski, a także Kanady i Stanów Zjednoczonych. Wybrane prace pokazywane były na wystawach m.in w Galerii Entropia we Wrocławiu, PEER Gallery w Londynie, National Gallery w Waszyngtonie oraz w Dzyndra Museum we Lwowie, Galerii EL w Elblągu, Mediations Biennale w Poznaniu i BWA Drewniana.



więcej

WIDMA

WIDMA - TJ Głupiec / TJ Copy Corpo

https://radiokapital.pl/shows/widma 

https://www.facebook.com/widmamix 

https://www.instagram.com/widmawidma

Dwuosobowy kolektyw inicjatyw, duet audiowizualny, eklektyczni kasetowo-winylowi jeźdźcy oraz współzałożyciele Radio Kapitał, w którym prowadzą kilka audycji (WIDMA, Tapes Matter czy świeżynka). W ich setach kasetowo-winylowych usłyszycie dźwięki znalezione i te które same przyszły, nowości które nie zdążyły jeszcze wybrzmieć i echa muzyki zapomnianej wprost z czerośladowych magnetofonów. Zapraszamy tam gdzie dawno was nie było, na krętą ścieżkę bez drogowskazów, początku i końca  

Audio > https://www.mixcloud.com/radiokapital/radio-kapitał-widma-01-live-from-ladomek



23.10Piątek

Julia Kul

Julia Kul to artystka sztuk wizualnych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2010); dyplom obroniła w pracowni prof. Katarzyny Józefowicz. W 2010 roku otrzymała stypendium Fulbrighta. Dyplom Master of Fine Arts uzyskała w Parsons the New School w Nowym Jorku (2012). W latach 2013-2014 odbyła rezydencję artystyczną na Akademii Jan Van Eyck w holenderskim Maastricht. W 2017 roku ukończyła Piet Zwart Institute w Rotterdamie na wydziale Media Design and Communication. Aktualnie przygotowuje doktorat na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej prace prezentowane były w Polsce (CSW Łaźnia, IS Wyspa, Triennale Młodych w Orońsku), Holandii (JVE, Hedah Contemporary Art Space), Turcji (Sabanci Museum), Włoszech (Fotografia Europea 2012 ) i USA (Moving Image Contemporary Video Art Fair 2012, LandMarks Video 2013, Postmasters Gallery).

Olka Kanoniak

Na ile możliwe niezależna, nieobecna - ponieważ w procesie. Kreatorka wizualna,
intermedialna i kucharka. Centrum jej zainteresowań to sztuka intermedialna i jej relacyjność
oraz utrwalanie zakurzonej przeszłości. Absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunku
Mediacji Sztuki, aktualnie studentka ASP w Gdańsku na kierunku Intermedia.

Jakub Gliński

Jakub Gliński - malarz, performer i artysta audiowizualny. Twórca totalny i radykalny. Jego inspiracją i domeną działań jest destrukcja, rozkład i cywilizacyjne odpady. Radykalne działania performatywne Glińskiego pozostawiają często widzów w stanie głębokiego szoku. Malarstwo i instalacje, tworzone zwykle intuicyjnie i podświadomie, z wykorzystaniem obfitej w gest ekspresji abstrakcyjnej estetyce "trash and error”. Jest również twórcą projektów: SUPER AIDS, Galeria śmierć Frajerom, Jesus Is A Noise Commander, Jakub Gliński & PURGIST, KURF, Too Empty To Poo, BOOM FOR GABBA, Igenn Xew.

 _______________________ 

Ekke Västrik + Raul Keller

Ekke Västrik studiował i zajmował się sound designem dla filmu, kompozycją elektroakustyczną
i field recordingiem. Doświadczenia z wymienionych dziedzin łączy w swoich improwizowanych
występach opartych na syntezatorze modularnym.

Raul Keller to interdyscyplinarny artysta skupiający się na wolnej improwizacji i działaniach site specific w zakresie eksperymentalnych sztuk wizualnych i sztuki dźwięki. Od 2000 roku brał udział w grupowych działaniach improwizatorskich, radiofonicznych i związanych z sound artem jako założyciel Project Unison, LokaalRaadio, Post Horn oraz jako artysta solowy pod pseudonimem moondur. W danej chwili jego instrumenty to syntezatory modularne, mosiężne elementy perkusyjne i niezrozumiały tekst mówiony.
więcej

Punkt Nihu (T. Kerikmäe + T. Parker + R.Jakapi)

Taavi Kerikmäe to muzyk aktywny w gatunku wolnej improwizacji, muzyki eksperymentalnej i współczesnej. Jest współkuratorem serii koncertów Improtest i wytwórni o tej samej nazwie. Współpracował z wieloma przedstawicielami wolnej improwizacji jak np.: Fred Frith, Chris Cutler, Michel Doneda, Jacques DiDonato, Le Quan Ninh, Mart Soo, Isabelle Duthoit, Eric Echampard, Jean-Marc Montera, European Improvisers Orchestra i wieloma innymi. Występował na licznych festiwalach muzyki współczesnej, współpracował z kompozytorami takimi jak Pierre Boulez, Kaija Saariaho, Tristan Murail, Toshio Hosokawa, Vinko Globokar, Ivan Fedele, F.-B. Mâche, Alessandro Solbiatti, Helena Tulve i wieloma innymi. Podczas koncertów Taavi gra na pianinie, thereminie, rozmaitych klawiaturach, na żywo na różnych instrumentach elektronicznych i robionych na zamówienie. 

https://www.youtube.com/watch?v=IewBYpFuzNo 

Theodore Parker to gitarzysta improwizator i muzyk elektro-akustyczny. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, a obecnie pracuje i mieszka w Tallinie, gdzie uczy, występuje, prowadzi badania i daje wykłady z dziedziny wolnej improwizacji. Jego debiutancki album pt. "ReSounding” został wydany w 2019 roku nakładem Improtest Records. Uczestniczył w projektach z tancerzami i artystami dźwiękowymi,a obecnie występuje z Electronic Music Ansambel (EMA) czyli pierwszym w Estoni zespołem grającymi muzykę elektroniczną na żywo. 
https://theodoreparker.bandcamp.com/album/resounding 

Roomet Jakapi to awangardowy wokalista i improwizator. Występował z Rieko Okudą, Guilherme Rodriguesem, Emilio Gordoą, Louisem Dam Eckardtem Jensenem, Chrisem Pitsiokosem, Fredem Frithem, Jerzym Mazzollem, Sławkiem Janickim i wieloma innymi. Jest członkiem założycielem zespołów eksperymentalnych Kreatiivmootor i Punkt Nihu.


więcej

MALEDIWY - Qba Janicki & Marek Pospieszalski

Marek Pospieszalski i Qba Janicki czyli duet Malediwy powracają z nowym albumem "Dolce Tsunami” dla trójmiejskiej oficyny Coastline Northern Cuts. W odróżnieniu od pierwszej płyty duetu, zarejestrowanej podczas koncertu w bydgoskim Mózgu, na "Dolce Tsunami” spotkamy się z materiałem studyjnym, który swoim brzmieniem silnie odbiega od powiązań z free jazzem czy swobodnie interpretowaną muzyką afrykańską, inspirując się technikami i sposobem myślenia strukturalnego, charakterystycznymi dla sceny sound artowej. Dzieje się tak za sprawą koncentracji obydwu twórców na wątku amplifikacji instrumentów akustycznych przy pomocy przetworników piezoelektrycznych czy też wzmacniaczy gitarowych, a także osadzeniem różnorodnego pod względem stylistycznym materiału dźwiękowego, w ciepłej, analogowej, pełnej rezonansu przestrzeni, wykreowanej poprzez precyzyjnie kontrolowane sprzężenia zwrotne.
więcej

Jakub Glinski b2b Daisy Cutter

Jakub Gliński

https://radiokapital.pl/people/jakub-glinski
www.instagram.com/jakub.glinski
www.facebook.com/jakubglinskipainting

Enfant terrible młodej polskiej sztuki, twórca totalny i radykalny. Jego inspiracją i domeną działań jest destrukcja, rozkład i cywilizacyjne odpady. Radykalne działania performatywne Glińskiego pozostawiają często widzów w stanie głębokiego szoku. Malarstwo i instalacje, tworzone zwykle intuicyjnie i podświadomie, w obfitej w gest ekspresji abstrakcyjnej estetyce "trash and error”, wystawiane są chętnie przez progresywne galerie sztuki w całym kraju. Jest również twórcą projektów: Jesus Is A Noise Commander, Too Empty To Poo, Jakub Gliński & PURGIST, KURF, BOOM FOR GABBA, Cocaine Is Everything, Igenn Xew, Space Monkeys.

Audio: https://www.mixcloud.com/radiokapital/radio-kapitał-przestać-jęczeć-przysnąć-i-umrzeć-3-jakub-gliński



daisy cutter (Tosia Ulatowska)


https://radiokapital.pl/people/daisy-cutter-tosia-ulatowska
https://soundcloud.com/ddaisycutter
https://www.instagram.com/utosia

Historyczka sztuki, kuratorka, didżejka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członkini kolektywu FLAUTA, organizującego imprezy benefitowe, z których dochód przeznaczany jest na wsparcie osób z doświadczeniem uchodźczym. Współzałożycielka i koordynatorka Radia Kapitał, pierwszej społecznościowej rozgłośni radiowej w Polsce.

Audio: https://soundcloud.com/halopopierdol/halopopierdol-podcast-08-daisy-cutter

24.10Sobota

Anna Przybylska

O mnie:

Przez zamierzony przypadek z ASP i być może mogłabym tam coś ciekawego do opowiedzieć, gdyby nie fakt że szybko się nudzę

i jakąś pewność siebie zdobywam dopiero teraz.

Z marzeń komiksiara a po godzinach ratuję rodziców od ich dzieci. Mam lekkiego fioła na punkcie słowiańszczyzny i muzyki filmowej.
(możecie mnie znaleźć na instagramie pod @mikado22, tak samo na artstation - autoreklama)

O pracy:

Najzabawniejsi i najbardziej wkurzający są ludzie.

Dlatego ciekawie się obserwuje powtarzające się zależności kulturowe w wychowaniu, które potem zazwyczaj przekładają się

na stan psychiczny głównego bohatera swojego życia. Niektórzy znoszą to łatwiej, niektórzy gorzej - ale i tak wszyscy słyszą

podobne teksty albo sami takich używają.


Mart Soo + Taavi Kerikmäe

Improtest (Estonia) 
Mart Soo to estoński gitarzysta, improwizator i edukator. Pojawił się na ponad 50 nagraniach. Jest współkuratorem estońskiej serii koncertów improwizowanych IMPROTEST, która powstała w 2005 roku. Współpracował z wieloma znanymi artystami, takimi jak Jacques Di Donato, Xavier Charles, Isabelle Duthoit, Paul Lovens, Chris Cutler, Markus Reuter, Jan Bang, Fred Frith i Toyah Wilcox.

https://roometjakapi-martsoo.bandcamp.com/releases

https://newfocusrecordings.bandcamp.com/album/diary-of-a-left-handed-sleepwalker

Theodore Parker to gitarzysta improwizator i muzyk elektro-akustyczny. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, a obecnie pracuje i mieszka w Tallinie, gdzie uczy, występuje, prowadzi badania i daje wykłady z dziedziny wolnej improwizacji. Jego debiutancki album pt. "ReSounding” został wydany w 2019 roku nakładem Improtest Records. Uczestniczył w projektach z tancerzami i artystami dźwiękowymi,a obecnie występuje z Electronic Music Ansambel (EMA) czyli pierwszym w Estoni zespołem grającymi muzykę elektroniczną na żywo.

https://theodoreparker.bandcamp.com/album/resounding

Ekke Västrik studiował i zajmował się sound designem dla filmu, kompozycją elektroakustyczną i field recordingiem. Doświadczenia z wymienionych dziedzin łączy w swoich improwizowanych występach opartych na syntezatorze modularnym.


https://www.youtube.com/watch?v=B96dYShYyoA

https://www.youtube.com/watch?v=khhqwu4KhoI

https://www.youtube.com/user/0ekkeekke0/videos?view_as=subscriber


oomet Jakapi to awangardowy wokalista i improwizator. Występował z Rieko Okudą, Guilherme Rodriguesem, Emilio Gordoą, Louisem Dam Eckardtem Jensenem, Chrisem Pitsiokosem, Fredem Frithem, Jerzym Mazzollem, Sławkiem Janickim i wieloma innymi. Jest członkiem założycielem zespołów eksperymentalnych Kreatiivmootor i Punkt Nihu.


https://www.youtube.com/watch?v=CFztl9MkYuA

https://jakapi-praestholm-soo.bandcamp.com/album/beek


aavi Kerikmäe to muzyk aktywny w gatunku wolnej improwizacji, muzyki eksperymentalnej i współczesnej. Jest współkuratorem serii koncertów Improtest i wytwórni o tej samej nazwie. Współpracował z wieloma przedstawicielami wolnej improwizacji jak np.: Fred Frith, Chris Cutler, Michel Doneda, Jacques DiDonato, Le Quan Ninh, Mart Soo, Isabelle Duthoit, Eric Echampard, Jean-Marc Montera, European Improvisers Orchestra i wieloma innymi. Występował na licznych festiwalach muzyki współczesnej, współpracował z kompozytorami takimi jak Pierre Boulez, Kaija Saariaho, Tristan Murail, Toshio Hosokawa, Vinko Globokar, Ivan Fedele, F.-B. Mâche, Alessandro Solbiatti, Helena Tulve i wieloma innymi. Podczas koncertów Taavi gra na pianinie, thereminie, rozmaitych klawiaturach, na żywo na różnych instrumentach elektronicznych i robionych na zamówienie.


https://www.youtube.com/watch?v=IewBYpFuzNo


aul Keller to interdyscyplinarny artysta skupiający się na wolnej improwizacji i działaniach site specific w zakresie eksperymentalnych sztuk wizualnych i sztuki dźwięki. Od 2000 roku brał udział w grupowych działaniach improwizatorskich, radiofonicznych i związanych z sound artem jako założyciel Project Unison, LokaalRaadio, Post Horn oraz jako artysta solowy pod pseudonimem moondur. W danej chwili jego instrumenty to syntezatory modularne, mosiężne elementy perkusyjne i niezrozumiały tekst mówiony.


https://www.youtube.com/watch?v=VJoaNBlXyXE&t=8s



więcej

The whole Improtest group

Improtest (Estonia)
Mart Soo - estoński gitarzysta, improwizator i edukator.
Theodore Parker - gitarzysta improwizator i muzyk elektro-akustyczny.
Ekke Västrik - studiował i zajmował się sound designem dla filmu, kompozycją elektroakustyczną i field recordingiem.
Roomet Jakapi - awangardowy wokalista i improwizator. 

Taavi Kerikmäe - muzyk aktywny w gatunku wolnej improwizacji, muzyki eksperymentalnej i współczesnej.
Raul Keller - interdyscyplinarny artysta skupiający się na wolnej improwizacji i działaniach site specific w zakresie eksperymentalnych sztuk wizualnych i sztuki dźwięki.

Julek Płoski LIVE + Visuals Vj Copy Corpo

Julek Ploski
https://www.facebook.com/ploskipremium

https://julekploski.bandcamp.com
https://soundcloud.com/fllat 
jak już jesteś mistrzem dj hero to musisz iść dalej i zrobić coś więcej. mieszkasz zbyt blisko Tesco, więc poświęcasz mu album, a BAS go wydaje. potem przeprowadzasz się do Warszawy, ktoś lubi twój album, grasz gdzieś koncerty, grasz koncerty gdzie indziej, robisz drugi album, który wydasz w Gin&Platonic, robisz słuchowisko, drugie słuchowisko, zakładasz ?￰ンモᄉ?￰ンモᄊ?￰ンモᄒ?.?￰ンメᄊ?￰ンムメ? żeby wydawać fajną muzę,chodzisz na kickboxing bum bum i w końcu idziesz spać i w końcu się budzisz i w końcu idzi<
Audio > https://julekploski.bandcamp.com/album/pie
https://xxxglamourxxx.bandcamp.com/track/serious-sam-2-i-moj-tata-dzwoni 



TJ / VJ Copy Corpo (Darek Pietraszewski)
https://radiokapital.pl/people/copy-corpo
https://www.facebook.com/copycorpo
https://bit.ly/2Vzi1e8
VJ, Tape Jockey, promotor muzyki niezależnej i kultury kasetowej. Współprowadzi cykl koncertowy
V/A - Various Artist, audiowizualny label kasetowy Pointless Geometry, kolektyw inicjatyw WIDMA oraz Radio Kapitał - pierwsze w Polsce radio społecznościowe. Grywa mało normatywne sety kasetowe z pogranicza plądrofonii, słuchowiska i mixtape’u ale również klasyczne mixy, prezentujące współczesne wydawnictwa kasetowe.
Jako VJ Copy Corpo tworzy wizualizacje oparte na sprzężeniach zwrotnych analogowych mikserów video oraz materiałach wideo pochodzących z kaset VHS. W audiowizualnym projekcie z FOQL występował na takich festiwalach jak Braille Satellite, Dym, Sanatorium Dźwięku, Nadmiar, Mózg Festival, Fonomo Music & Film Festival, Rhizom, Atom czy Hamselyt. Jest też autorem grafik do plakatów oraz okładek wydawnictw kasetowych.
Audio > https://soundcloud.com/foql/interferencje-w-foql-s01e11-special-guest-copy-corpo
Video > https://youtu.be/OVXGyXtLHjw
https://youtu.be/FXPHEFoJvjs
więcej

Bartek Zaskórski / Mchy i Porosty

Mchy i porosty (Bartosz Zaskórski)

https://www.instagram.com/bartoszzaskorski
https://soundcloud.com/bartosz_zaskorski

Pochodzi ze wsi Ĺťytno. Rysuje, nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty nawiązujące do horrorów z lat 80. Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty, na ogół gra smutną, taneczną muzykę. Pod tą nazwą wydawał w Recognition Records, Brutaż, Transatlantyk, Kikimora Tapes czy Pointless Geometry. Jego utwory gościły na składankach The Black Lodge i Syntetyk. Nakładem wydawnictwa BDTA ukazały się kasety z jego słuchowiskami: "Wsie" (2015) oraz I wtedy okazało się, że umarłem (2016). Jego najnowszy album ukaże się w wydawnictwie NOT NOT FUN.
Audio: https://porosty.bandcamp.com/album/piss-on-the-world
http://pointless-geometry.bandcamp.com/album/mchy-i-porosty-bardzo-ciep-e-lato

Video: https://www.youtube.com/watch?v=2Y9CscVZ2EQ

Filip Lech DJ set

Filip Lech

https://radiokapital.pl/people/filip-lech
https://www.mixcloud.com/filip-lech
https://soundcloud.com/fl23

Didżej i wydawca (DUNNO Recordings), dziennikarz. Jego sety można usłyszeć m.in. w warszawskim Radiu Kapitał, we francuskim LYL Radio i międzynarodowym Boiler Roomie. Współtworzył muzykę do wystawy Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa "Nim zakwitnie tysiąc róż (z Warszawą w tle)" w Galerii Foksal (z Lubomirem Grzelakiem) i opery "Arcytrudno dojechać na Bródno" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego (z Tomaszem Kowalskim). Opiekuje się dwoma kotami. Zajmuje się krytyką muzyczną (redaktor muzyczny Culture.pl, wcześniej związany m.in. z "Glissandem").

Audio: https://www.mixcloud.com/radiokapital/radio-kapitał-happy-halloween-9-w-filip-lech-deejay-phatrax-2019-09-19

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival” jest spotkaniem artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę.

Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur.

Festiwal prezentuje najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w kontekście i poszanowaniu tradycji.

Do udziału w festiwalu zapraszane są wybitne indywidualności świata sztuki oraz młodzi artyści, których dotychczasowe działania noszą znamiona wyjątkowych. Wszystkie działania artystyczne traktowane są jako środek, który prowadzić ma do głębszego poznania otaczającej nas rzeczywistości i przemian zachodzących na świecie.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem “Sztuka jako droga do rozumienia”.

Uważamy, że sztuka, w szczególności współczesna, jest narzędziem do uruchamiania ukrytych wewnątrz mózgu, możliwości rozumienia tego co nas otacza. Innymi słowy wychodzimy z założenia, że sztuka nie jest celem samym w sobie, a jest narzędziem do osiągania pewnych celów i jako taka pełni ważną funckję społeczną.

Zakładamy, że obcowanie ze sztuką współczesną, często tworzoną podczas występu artysty, sprawia, iż wszyscy biorący udział w akcie tworzenia, zarówno odbiorcy i twórcy, poszerzają swoje zdolności do niezależnego myślenia, a co za tym idzie głębszego rozumienia siebie, żyjących w okół ludzi oraz istniejących sytuacji.

Wielokulturowość festiwalu wynika z tego, iż wychodzimy z przekonania, że znajmomość różnic kulturowych i świadoma akceptacja tych różnic jest podstawą do porozumienia międzynarodowego.
Jednostka ludzka obcująca na co dzień ze sztuką współczesną, mająca przy tym wiedzę na temat różnorodności kulturowych otaczającej ją społeczności, ma szansę żyć w niej w sposób świadomy, pozbawiony lęków, pełen zrozumienia na potrzeby innych, ze zdolnością do stanowienia o sobie i współobywatelach, jako członek rozwijającego się wielokulturowego społeczeństwa obywatelskiego.

S.J.

Bilety

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe za okazaniem zaproszenia. Bezpłatne zaproszenie można otrzymać wysyłając zgłoszenie na adres pr@mozg.art.pl lub

Zamów zaproszenie
Otrzymane zaproszenie w formie elektronicznej należy okazywać przy wejściu na festiwal.

Organizatorzy i partnerzy