Organizator

Stowarzyszenie artystyczne MÓZG

Współorganizator

Partnerzy

  • image
  • image
  • image
  • image

zadanie współfinansowane z budżetu
miasta Bydgoszczy  oraz samorządu
województwa Kujawsko - pomorskiego

(Rotterdam)

Czwartek 7 listopada
godz. 23.00
MÓZG

Artysta interdyscyplinarny działający w Rotterdamie. Specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych systemów integrujących akcję fizyczną z cyfrowo generowanymi dźwiękiem i video, w których ważną rolę odgrywają element aktywnego i spontanicznego uczestnictwa i zaangażowania odbiorcy z naciskiem na jego indywidualne doświadczenie, oraz współpraca z artystami różnych dyscyplin. Studiował kompozycję w konserwatorium, oraz muzykę elektroakustyczną w Institute of Sonology w Holandii, jak również techniki interaktywne w IRCAM w Paryżu.

Swoje projekty realizuje w różnych formach: warsztaty z dziećmi, otwarte sesje dla spontanicznych uczestników, bądź publiczne performance z odziałem zaproszonych artystów. Jednym z jego projektów był “Tracking Rotterdam” zrealizowany w latach 2009-2012, dokumentacja online: www.trackingrotterdam.nl

Prezentował swoje prace zarówno w kontekście artystycznym jak Cinémathèque Française w Paryżu, Fondazione Morra w Neapolu czy festiwal De Wereld van Witte de With w Rotterdamie, jak również w kontekście artystycznie niezdefiniowanym: budynkach publicznych, festiwalach ulicznych, parkach, itp. Tworzy również kompozycje, lub performance muzyczny dla tańca współczesnego i eksperymentalnego filmu, np. do filmu “Liquidator” Karela Doinga, laureata nagrody FOCAL w Londynie w 2012.