Organizator

Stowarzyszenie artystyczne MÓZG

Współorganizator

Partnerzy

  • image
  • image
  • image
  • image

zadanie współfinansowane z budżetu
miasta Bydgoszczy  oraz samorządu
województwa Kujawsko - pomorskiego

(Kraków)

Czwartek 7 listopada
godz. 21.00
MCK

Aleksandra Lelek & Maciej Zimka

Aleksandra  Lelek

Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 10 lat. Jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie wiolonczeli prof. Zdzisława Łapińskiego. W 2013 roku przebywała w Leopold Mozart Zentrum Universitat Augsburg, w klasie wiolonczeli prof. Juliusa Bergera. Ponadto pracowała pod kierunkiem takich profesorów jak Arto Noras, Krzysztof Penderecki, Jeroen Reuling, Ivan Monighetti, John Kadz, Na Mu La, Kazimierz Michalik, Tomasz Strahl, Desmong Hoebig, Hans Jensen, Laurence Lesser, Michael Flaksman, Peter Buck. Jest laureatką Festiwalu Sztuki Młodych 2012 w Poznaniu, II Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie, Festiwalu International Summer Academy PragWienBudapest, Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych na Ukrainie, Festiwalu Morningside Music Bridge w Kanadzie, Międzynarodowego Konkursu „Talenty Europy” w Dolnym Kubinie na Słowacji oraz Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Liezen w Austrii. Brała udział w International Musical Enghien Encounters w Belgii, Young Talent Music Festival in Schiermonnikoog w Holandii, Kronberg Academy, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Missa Est - Monachium, Viana Summer Course w Viana do Castello w Portugalii oraz Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej w Zakopanem. Dokonała nagrań dla Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dla ORF Radia Kulturhaus w Wiedniu, a także z zespołem wiolonczel pod kierownictwem prof. Juliusa Bergera „Cello Passionato” na płytę „4 for peace”.

Maciej Zimka

Akordeonista, kompozytor i aranżer. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu ad Janusza Patera. Wykonywał dzieła takich twórców jak R. Haubenstock-Ramati, V. Holmboe, A. Nordheim, S. Gubajdulina, Z. Bargielski, T. Hosokawa, A. Krzanowski, C. Meijering.

Zdobył I nagrodę na Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie, V nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Castelfidardo. Artysta występował na festiwalu Sound 12 w Newcastle upon Tyne, Krakowskim Festiwalu Akordeonowym, Dniach Muzyki Kompozytorów Krakowskich, Festiwalu Krakowskie Noce. Koncertował również w Stanach Zjednoczonych (Chicago, Princeton, Trenton), we Włoszech (Turyn), na Ukrainie (Lwów). Pondato, komponuje dzieła na akordeon i inne instrumenty oraz składy kameralne. Kompozycje Macieja Zimki zostały opublikowane w polskich wydawnictwach nutowych, m.in. w wydawnictwie Absonic oraz Edition Astra. Jego kompozycje zostały nagrodzone na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim w Sanoku oraz na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura w Sanoku.

http://www.youtube.com/watch?v=bhfxHJuJ4jA