Organizator

Stowarzyszenie artystyczne MÓZG

Współorganizator

Partnerzy

  • image
  • image
  • image
  • image

zadanie współfinansowane z budżetu
miasta Bydgoszczy  oraz samorządu
województwa Kujawsko - pomorskiego

(Bydgoszcz)

Piątek 8 listopada
godz. 20.00
MCK

Gorzycki / Pater Therapy

Therapy to najnowszy projekt Kamila Patera i Rafała Gorzyckiego, twórców i współzałożycieli Sing Sing Penelope, A-kineton, Ecstasy Project, Contemporary Noise Sextet. Duet Gorzycki/Pater to eksperyment łączący wpływy muzyki improwizowanej, etnicznej i elektronicznej z wykorzystaniem urządzeń rejestrujących na żywo. Album "Therapy" jest nagraniem, które zarejestrowano podczas bydgoskiego festiwalu "Drums Fuzje" w listopadzie 2012 roku. Materiał został nagrany podczas koncertu, aby uchwycić tamten niepowtarzalny moment i dzielić się nim.

Kamil Pater – gitara, elektronika, live recording
Rafał Gorzycki – perkusja

Rafał Gorzycki

Muzyk, perkusista, kompozytor i aranżer. Zafascynowany współczesną muzyką kameralną i awangardą jazzu. Dzięki trzem albumom nagranym i wydanym w 2012 roku został zaliczony do grona najważniejszych, najbardziej twórczych i płodnych muzyków jazzowych młodego pokolenia, kompozytorów i perkusistów. Łącznie wydał 15 albumów zawierających jego własne kompozycje i aranżacje. Został uznany przez Gazetę Wyborczę, portal Onet.pl i Przekrój za jednego z artystów, który przyczynił się do zmiany pokoleniowej na polskiej scenie jazzowej. Zdobył zainteresowanie magazynu jazzowego Jazz Press, w którym znalazł się obszerny wywiad oraz zdjęcie na okładce. Amerykański magazyn All About Jazz przyznał mu tytuł „The Best Coming Premiere” a jego najnowszy album znalazł się na liście 25 najlepszych premier tego roku. Angielski portal muzyczny Last Fm umieścił jego debiutancką płytę wśród najlepszych albumów 2006 roku. W 2011 roku kwartet z udziałem Rafała Gorzyckiego - „DZIKI JAZZ” - został laureatem konkursu Programu Trzeciego Polskiego Radia "NAGRODY POLSKICH MELOMANÓW" w kategorii Free Jazz. Skomponował muzykę do dwóch filmów fabularnych. Jest również członkiem Stowarzyszenia Artystycznego „Mózg”.

Kamil Pater

Gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Od 2006 roku współtworzy jeden z najbardziej eksportowych zespołów w Polsce Contemporary Noise Quartet, Quintet, Sextet. W 2010 roku wraz z kwartetem Pater/Kamiński/Urowski/Gorzycki otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii Jazzowy debiut roku za płytę „Dziki Jazz”. Rok temu zespół wydał kolejną płytę, tym razem pod nazwą A-kineton, na której gra Irek Wojtczak. W 2013 roku ukazały się dwa wydawnictwa z jego udziałem. Pierwsze z nich to „Therapy” nagrane w duecie z perkusistą Rafałem Gorzyckim, a drugie to płyta pt. „The Bees' Knees” saksofonisty Irka Wojtczaka.

http://www.youtube.com/embed/2QBpBhd4Ges