Wystawa
zbiorowa
"ŚCIANY"
cz. 2

muzeum_ksiazki_artystycznej
tomasz_mazewski
artur_trojanowski
piotr_szmitke
zbigniew_zielinski

Tomasz Mażewski (Łódź)
Łukasz Ogórek (Łódź)
Artur Trojanowski (Lanckorona)
Muzeum Książki Artystycznej (Łódź)
ZbyZiel (Bydgoszcz)
Piotr Szmitke (Katowice)

Tomasz Mażewski
Ur. w r. 1964 w Łodzi. Zajmuje się fotografią, filmem, instalacją. Studia w latach 2003-2006 w PWSTTv i F w Łodzi. Dyplom w dziedzinie fotografii artystycznej uzyskał w 2009 roku. Wielokrotny laureat konkursu fotograficznego Urquell International Photography Awards, Mieszka i pracuje w Łodzi.

Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi
Założone w 1993 roku przez artystów stowarzyszenia „Corresponance des Arts” ma siedzibę w stuletniej willi Henryka Grohmana, przy ulicy Tymienieckiego 24 w Łodzi.Zajmuje się działalnością wystawienniczą, wydawniczą, jest ważnym miejscem wystaw, działań alternatywnych, warsztatów edukacyjnych, koncertów. Posiada w swoich zbiorach pokaźny zbiór unikatowych książek artystycznych, historycznych czcionek oraz maszyn drukarskich. Prowadzą go Jadwiga, Janusz i Paweł Tryznowie.
Muzeum Książki Artystycznej zaprezentuje swoją działalność na przygotowanych przez nich wydrukach,fot. oraz nagranie z koncertu Karbido z Muzeum Książki na "Otwartej Wystawie", maj 2011.

Łukasz Ogórek
Ur. w 1979 r w Piotrkowie Trybunalskim. Zajmuje się filmem, buduje instalacje dźwiękowe, działa w przestrzeni miejskiej. Studiował w l.1998-2003 w łódzkiej ASP. Od 2003 wspólnie z Konradem Kuzyszynem roku prowadzi tam Pracownię Multimediów. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą. Jest współorganizatorem (wraz z Marcinem Polakiem) licznych akcji uaktywniających przestrzeń publiczną miasta. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Piotr Szmitke
Ur.w 1955 r w Katowicach. Artysta interdyscyplinarny: malarz, dramatopisarz i poeta, kompozytor, twórca filmów, scenograf teatralny. Twórca interesującej strategii artystyczne- metaweryzmu, w obszarze którego mnoży byty artystyczne. Mieszka i pracuje w Katowicach.

Artur Trojanowski
Ur. w 1968 r w Łodzi. Studia w PWSSP w Łodzi. Zajmuje się malarstwem, graffiti, filmem, instalacją w przestrzeni publicznej. W 2005 roku zakłada grupę „Artykuły spożywcze”, której uliczne działania pojawiają się w różnych miasta całej Europy. Mieszka i pracuje w Lanckoronie.

ZbyZiel
Ur. w 1961 w Bydgoszczy. Malarz, fotograf, grafik. Członek nieistniejącej już Szkoły Bydgoskiej (1990-2011). Maluje oszczędnie, fotografuje syntetycznie. Inicjator i główny aranżer przenośnej strefy wystawienniczej "Kasetka Szkoły bydgoskiej, czyli jawny proces twórczy dla zainteresowanych" (2008-2011). Współorganizator wystawy "HALLO!" (GM BWA Bydgoszcz 2010). Ostatnie cykle i wystawy: "Minimalarstwo", "Osiemnaście kompozycji zupełnie nie związanych z bardzo trudną sytuacją" (FRGS Mózg, 2011), "ART245896" (Galeria Kantorek, 2012), "Polska Wina" (Winosfera, 2012). Obecnie realizuje projekt fotograficzny "Analogowy zapis artystów im. Z. Lubaczewskiego – Kogo spotkałem" finansowany przez UM Bydgoszczy.