Wystawa
zbiorowa
"ŚCIANY"
cz. 1

johnny_amore
jakub_pieleszek
johnny_amore
jakub_pieleszek

Jakub Pieleszek (Gdańsk)
instalacja i performance

Johnny Amore (Berlin)
wystawa fotografii i pokaz dokumentacji

Jakub Pieleszek (Denis Morningstar)
Ur. w 1978 r w Puławach. Zajmuje się malarstwem, graffiti, designem, muzyką.
Studia na Wydziale Malarstwa w ASP Gdańsk odbywał w l.2002-2006.Uczestnik wielu wystaw.

Mieszka i tworzy w Gdyni.

Johnny Amore (pracujący w Berlinie) jest artystą wielu dziedzin, ale głównie tworzy w zakresie fotografii. Po obszernej serii autoportretów zaczął się skupiać na jednostce i rozpoczął projekt “Superhero”, podstawą którego jest humorystyczna autokrytyka. Pozwoliło mu to lepiej poznać język sztuki performance.

W swoich performance'ach współpracował z fińską grupą Messianic Research Centre for Visual Ethics oraz z hiszpańską artystką Irene Pascual.

W swoim najnowszym projekcie Performers-portraits of performance artists Amore łączy ze sobą doświadczenia obu swoich działań: fotografię i sztukę performance. Artysta pragnie też przez sowje działania przyczynić się do utworzenia historii sztuki performance poprzez dokumentowanie i archiwizację.

W ciągu poprzednich lat Amore brał udział w kilku wydarzeniach związanych z performance w Finlandii, Anglii, Estonii, Szwecji, Jordanie, Bułgarii i w Niemczech. Wystawiał także swoje prace solo w Niemczech, Holandii, Finlandii, Szwajcarii i Estonii, brał udział w wystawach grupowych, a jego filmy były pokazywane na arenie międzynarodowej.