Nick
Didkovsky

Komponował dla Bang On A Can All-Stars, Meridian Arts Ensemble, Fred Frith Guitar Quartet, Loadbang, ETHEL, ARTE Quartett...

Nick Didkovsky jest gitarzystą, kompozytorem i twórcą oprogramowania muzycznego. W 1983 roku założył zespół rockowy Doctor Nerve (www.doctornerve.org).

W 1997 roku stworzył komputerowy język muzyczny JMSL, który wciąż rozwija i używa do dziś. (www.algomusic.com). Wydawnictwo muzyczne Didkovsky'ego Punos Music wydaje jego bardziej skrajne projekty (www.punosmusic.com). Komponował nową muzykę dla Bang On A Can All-Stars, Meridian Arts Ensemble, Fred Frith Guitar Quartet, Loadbang, ETHEL, ARTE Quartett i innych. Jego kompozycje i twórczość gitarowa pojawiają się w ponad 50 nagraniach. Jego lekcje gitary Black Sabbath na portalu YouTube cieszą się powodzeniem wśród fanów metalu na całym świecie. Jego metalowy zespół Häßliche Luftmasken miał swoją premierę w czerwcu 2011 roku. Tym razem Nick będzię prezentował nową muzykę solo na gitarze elektrycznej. Niektóre z tych utworów były początkowo improwizacją, którą nagrał, przepisał na nuty i nauczył się ponownie. Inne to utwory skomponowane całkowicie. Pośród nich znajduje się kilka minimalistycznych improwizacji, które opierają się na kilku prostych pomysłach. Wszystkie utwory celebrują dźwięk elektrycznego instrumentu, który jest najbliższy jego sercu.

Więcej informacji o Nick'u Didkovsky'm można znaleźć na stronie:
http://www.doctornerve.org/nerve/pages/nick.shtml