Ceramic Dog

Marc Ribot: gitara
Shahzad Ismaily: gitara basowa
Ches Smith: perkusja

Marc Ribot urodził się w Newark, New Jersey. Już jako nastolatek grał na gitarze w wielu różnych zespołach garażowych i uczył się od swojego mentora, haitańskiego klasycznego gitarzysty i kompozytora Frantza Casseusa. Po przeprowadzce do Nowego Jorku w 1978, Ribot został członkiem Realtones (soul/punk), a w latach 1984 do 1989 Lounge Lizards John'a Lurie. W latach 1979 do 1985 Ribot pracował jako muzyk rezerwowy z Brother Jack McDuff, Wilson Picket, Carla Thomas Rufus Thomas, Chuck Berry in wieloma innymi. Wśród artystów, z którymi nagrywał znajdą się takie postaci jak: Tom Waits, Soloman Burke, John Lurie, Elvis Costello, Marianne Faithful, Arto Lindsay, Caetano Veloso, Laurie Anderson, David Sylvian, Susana Baca, McCoy Tyner, T-Bone Burnett, The Jazz Passengers, The Lounge Lizards, Evan Lurie, Chocolate Genius, Jamaaladeen Tacuma, Cibo Mato, Medeski Martin & Wood, James Carter, Vinicio Caposella, Auktyon, Vinicius Cantuaria, Sierra Maestra i inni. Ribto często współpracuje z producentem T Bone Burnett, niedawno pracował z Alison Krauss i Robertem Plantem nad “Rasing Sand”, za który otrzymali Nagrodę Grammy. Współpracuje także regularnie z kompozytorem John'em Zorn'em. Autorskie projekty nagraniowe Ribot'a włączały współpracę z Rootles Cosmopolitans, Shrek and Los Cubanos Postizos. Jego solowe nagrania to m.in. Marc Ribot Plays The Complete Works of Frantz Casseus, The Book of Heads, Donʼt Blame Me, Saints i najnowsze Exercises in Futility. Marc grał muzykę z Walk The Line, Everything is Illuminated, i The Departed Martina Scorsese. Jego talent ujawnia się także podczas koncertów z pełną orkiestrą symfoniczną. Kompozytor Stewart Wallace napisał koncert gitarowy z orkiestrą specjalnie dla Marc'a. Utwór miał swoją premierę w Waszyngtonie z lipcy 2004r. w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej, a także był wykonywany na festiwalu Cabrillo w Santa Cruz w Kalifornii w październiku 2005r.

Obecnie Marc odbywa trasy koncertowe z dwoma zespołami: projekt na cześć Albert'a Ayler'a Spiritual Unity z udziałem basisty Aylera Henry'ego Grimes'a i Ceramic Dog z udziałem basisty Shahzad'a Ismaily i perkusisty Ches'a Smith'a. Ceramic Dog niedawno wydali swój debiutancki album zatytułowany “Party Intellectuals”.

Shahzad Ismaily, amerykanin pakistańskiego pochodzenia, urodził się i wychował w Skickshinny, cichym miasteczku w Pennsylwanii, gdzie kiedyś wydobywano węgiel. Zakochał się w muzyce jako sztuce osobistego wyrazu i oszyszczającym samospełnieniu w młodym wieku. Mimo tego, że jest samoukiem bardzo dokładnie poznał prace naukowe dotyczące teorii kompozycji, wyrazu, formy i akustyki kiedy studiował medycynę w Simon's Rock of Bard College. Jego zainteresowania niedługo później wywiodły go poza zachodnią tradycję i poprowadziły na Bali, gdzie zaczął studiować muzykę tradycyjną (z I Sumarsam), do Pakistanu (Ustad Bismillah Khan), Japonii (Kodo taiko ensemble), Brazylli (Cyro Baptista) i Indii. Jako kompozytor napisał wiele utworów na małe orkiestry kameralne, do krótkich filmów, dla teatrów tańca i teatrów na żywo. Występuje i nagrywa na pianinie, gitarze basowej elektrycznej, gitarze elektrycznej, kontrabasie, perkusji, perkusjonaliach oraz elektrycznych strukturalnych instrumentach. Współpracował z muzykami takimi jak: Marc Ribot, Cyro Baptista, John Zorn, Eyvind Kang, Laurie Anderson, Jojo Mayer, Wolfgang Muthspeil i Butch Morris; choreografowie i zespoły tańca: Jo Kreiter, Min Tanaka, Collision Palace (Amsterdam grupa taneczno-muzyczna) i Frankfurt Ballet (współkompozytor Joel Ryan).

Ches Smith urodził się w San Diego w Kaliforni, a wychowywał się w Sacramento. Grę na bębnach rozpoczął samą porę, aby w liceum dołączyć do trzeciorzędowego zespołu grającego prog/punk/psych/metal. Studiował filozofię na University of Oregon zanim przeprowadził się do San Francisco Bay Area w 1995r. Po kilku latach grania z obskurnymi punkowymi zespołami i intensywnej nauki z perkusistą i nauczycielem Peter'em Magadini rozpoczął studia w Mills college w Oakland kierowany sugestią perkusjonalisty William'a Winant'a. Tam studiował perkusjonalia, improwizację i kompozycję z Wintant'em, Fred'em Frith'em, Pauline Oliveros i Alvin'em Curran'em. Jednym z pierwszych zadań, które Ches otrzymał od Winant'a było granie w zastępstwo podczas jego tras koncertowych, Mr. Bungle (tutaj właśnie poznał basistę/kompozytora Trevor'a Dunn'a, który później zatrudni go w drugim wcieleniu swojego Trio – Convulsant). Podczas swoich studiów w Mills college był współzałożycielem dwóch zespołów Theory of Rain (z Fudgetunnel/Nailbomb jako lider Alex Newport) i Good for Cows (z Nels Cline Singers' Devin Hoff). Obecnie występuje i nagrywa z: Good for Cows, Xiu Xiu, Carla Bozulich, Secret Chiefs 3, Ceramic Dog Marc'a Ribot'a, Ben'em Goldberg'iem, Annie Gosfield i 7 Year Rabbit Cycle. Jest także liderem dwóch autorskich projektów Congs for Brums i These Arches.