Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy

GŁÓWNY ORGANIZATOR FESTIWALU
STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE MÓZG

współorganizator:

sponsorzy:

patronat medialny:

Ecstasy Project

MYSPACE: www.myspace.com/rafalgorzyckiecstasyproject
WWW: www.ecstasyproject.com
VIDEO: www.ecstasyproject.com/muzyka.html


Rafał Gorzycki – perkusja
Łukasz Górewicz – skrzypce
Tomasz Pawlicki – flet
Paweł Nowicki – wibrafon
Paweł Urowski– kontrabas

Rafał Gorzycki wydaje właśnie trzeci album swojego autorskiego „Ecstasy Project Quintet”. Płyta nosi tytuł "EUROPAE". Jest ona swoistym hołdem złożonym europejskiej muzyce XX wieku i próbą odpowiedzi na pytanie: "Dokąd zmierza jazz? Dziedzictwo Europy kluczem ku przyszłości".
Premiera płyty - 15.10. 2007r. Artyści są w trakcie europejskiego tourne koncertowego promującego ten album.

„Gorzycki patrzy na muzykę poprzez jej dwudziestowieczne zmagania. Wychodząc od improwizacji i jazzu coraz uważniej kieruje swój wzrok w stronę doświadczeń kameralistyki europejskiej ubiegłego stulecia; w niej poszukuje treściwych rozwiązań dla swoich muzycznych poszukiwań. Muzyka dojrzałej Europy przetrawiona w atonalności, neoromantyzmie i minimalizmie jest mu oparciem w jego poetyckich wycieczkach w stronę Europy niemożliwej, Europy bez zgiełku, Europy filozofów, artystów i rzemieślników. Dla tej wizji z zainteresowaniem studiuje bogate dziedzictwo awangardy minionego stulecia. Ze swoim zespołem, którego członkowie wywodzą się z kręgów muzyki klasycznej kolejny raz prowadzi dyskurs o pięknie i liryzmie wyzbytym presji hałaśliwego komercjalizmu. Ecstasy Project opowiada nam o tym, że Europea jest piękna i mądra swoim doświadczeniem. Słuchajmy, choć przecież bardzo często trudno jest nam w to uwierzyć...” ZbyZiel

Założycielem i liderem zespołu jest perkusista Rafał Gorzycki, muzyk o przygotowaniu klasycznym i jazzowym (Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Bydgoszczy w klasie perkusji prof. Mirosław Żyta; Wydział Jazzowy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie, prof. Kazimierz Jonkisz).
Zespół wydał w 2005r. swój drugi album, nakładem amerykańsko-polskiej wytwórni Polish Jazz Network. Utwór z płyty „REALIUM” pojawił się na ważnej, dwupłytowej kompilacji „The Best of Polish Jazz 2005” wśród największych sław polskiej sceny jazzowej. Instytut Adama Mickiewicza na najnowszych kompilacji „PLay: Muzyka z Polski” promującej polską muzykę zagranicą zaprosił Rafała Gorzyckiego do umieszczenia tam swojej kompozycji.

Poprzdnia płyta zespołu Ecstasy Project "Realium" została wyróżniona przez amerykański magazyn „All About Jazz” jako jedna z pięciu najciekawszych premier 2005r.

Podsumowując rok 2006 magazyn „Playboy”, „Gazeta Wyborcza” i portal „Onet” uznały Rafała Gorzyckiego i jego projekty za najważniejsze zjawiska muzyczne minionego roku, obok Tomasz Stańki, czy Rafała Blechacza.

Artyści:

Tomasz Pawlicki Bydgoszcz-wibrafon (absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fletu, dyplom z wyróżnieniem)- Pierwszy flecista i koncertmistrz „Opera Nova” w Bydgoszczy. Jeden z największych wirtuozów fletu w kraju.

Paweł Nowicki Gdańsk-wibrafon (absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie perkusji). Także absolwent Konserwatorium Muzycznego w Strasburgu. Jest laureatem konkursów muzyki współczesnej w Rotterdamie i Clerment . Współtworzy kwartet perkusyjny „Kwatludium”, który często wykonuje prapremierowe prezentacje kompozytorów na Festiwalu „Warszawska Jesień”

Łukasz Górewicz Szczecin- skrzypce. Drugi skrzypek orkiestry symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej. Zdobył wiele nagród na międzynarodowych konkursach klasycznych. Absolwent Akademii muzycznej we Wrocławiu.

Paweł Urowski (Bydgoszcz) - kontrabas. Student Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiuje kontrabas w klasie Jacka Niedzieli. Specjalizuje się w nowoczesnym, akustycznym jazzie. Nagrał również debiutancki album "Pig inside the gentleman" z zespołem " Contemporary Noise Quintet".